Haber

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Çanakkale’de Yapıldı

Çanakkale’de Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’nun 2024 yılı ilk toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdare toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, bağımlılıkla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerin gerçekleşme oranları, “9 Şubat Dünya Savaşı” kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Tütüne Hayır Günü” ve Çanakkale’de gerçekleştirilen Küresel Yetişkin Tütün Araştırması (KYTA) araştırmasının sonuçları.

Çanakkale E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Kağan Gencer ve kurum psikoloğu Hanife Çakan, bağımlılıkla mücadele kapsamında Ceza ve İnfaz Kurumunda yürütülen çalışma ve faaliyetler hakkında bilgi aktardı.

Vali Aktaş, bağımlılıkla mücadelenin çocukların ve gençlerin geleceği açısından çok değerli bir çalışma olduğunu vurguladı.

Bağımlılıkla mücadele konusunda çalışan tüm kurum ve kuruluşların temsilcilerine teşekkür eden Aktaş, toplumun bağımlılıktan korunması için her kurumun çok titizlikle çalışması gerektiğini belirtti.

Bağımlılıkla Mücadele İl Uyum Şurası Toplantısı, bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından gündem önerisi ve bir sonraki toplantıda sunum yapacak kurumların belirlenmesiyle sona erdi.

Boğaziçi Vekili ve Garnizon Komutanı Deniz Albay Faik Tümürözü, Başsavcı Altuğ Kürşat Şahin, Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Küme Komutanı Yarbay Ercan Oran, İl Özel İdari Genel Sekreter Celil Sezgin, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu