Haber

MSB: Saldırılar çifte yanıtla karşılanıyor

ANKARA (İGFA) –Milli Savunma Bakanlığı, faaliyetlerine ilişkin Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısını Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Tuğamiral Zeki Aktürk’ün sunumuyla gerçekleştirdi.

Tuğamiral Zeki Aktürk, Milli Savunma Bakanlığımızın devletimizin bekası, ülkemizin savunması ve güvenliği için üstlendiği misyonları büyük bir azim, kararlılık ve başarı ile yerine getirmeye, büyük bir şevk ve gayretle çalışmaya devam ettiğini belirtti. Daha büyük ve daha güçlü bir Türkiye için. Bir haftada 82 teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Başta PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri olmak üzere her türlü tehdide ve tehlikeye karşı kesintisiz ve başarılı bir şekilde yürütülen operasyonlarda, 1 Ocak 2023’ten bu yana Irak’ın kuzeyi ve Suriye dahil olmak üzere etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2019’a ulaştı. 2 bine ulaştı. Numaranın 478’e ulaştığını belirlerken, 3 PKK teröristinin bu hafta Hbur’daki sınır devriye istasyonuna teslim olduğunu ve teröristler için tek çıkış yolunun Türkiye adaletine teslim olmak olduğunu vurguladı.

SURİYE’DEKİ SALDIRI GİRİŞİMLERİNE SAYISAL CEVAP VERİLİYOR

Bu arada Tuğamiral Aktürk, Suriye’deki harekât sahalarımızda oluşturulan güvenlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik taciz ve saldırı girişimlerinin sürdüğünü belirterek, “Bu saldırılara da gereken karşılık verilmektedir. Son bir haftadır taciz ve saldırılar yapılmış olup, anında ve aynı şekilde karşılık verilmiştir.” “56 terörist etkisiz hale getirildi. Böylelikle 1 Ocak 2023 itibarıyla gerçekleştirilen taciz ve saldırı sayısı 577’ye, etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 1.661’e ulaştı.”

Tuğamiral Aktürk, Cumhuriyet tarihinin en ağır ve aktif tedbirlerle korunan sınırlardan son bir hafta içinde yasa dışı geçiş yapmaya çalışan 191 kişinin yakalandığını, yakalananlardan 8’inin FETÖ, 1’inin PKK/PKK uyruklu olduğunu ifade etti. YPG ve 4’ü DEAŞ’tı. Terör örgütü üyesi olduğunu ve 6 bin 430 kişinin sınırı geçemeden engellendiğini açıkladı.

haber-kepez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu