Haber

CHP’li Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Erdem, belediyenin borcunu binaya astı

BURSA – Bursa’da Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğinin sözünü verdiğini hatırlatarak belediyenin güncel borç durumunu belediye binasına astı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erdem, “Belediyemizin mali durumu ile ilgili olarak yönetimi teslim aldığımız gün itibariyle mevcut borç tablomuzu binamızın dışına asarak sizlere ilan ediyoruz” dedi.

Buna göre belediyenin 328 milyon 899 bin 609 TL borcu bulunuyor. Erdem, belediyenin alacak miktarının 50 milyon 349 bin 127 TL olduğunu belirterek belediye personel maliyetine ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Uzun zamandır kulaktan kulağa konuşulan Belediyemizin genel personel maliyetini de Nisan ayındaki güncel durumu ile paylaşıyoruz. Ancak unutulmamalı ki, bu yılın başından itibaren işçilerimiz sendika sözleşmesi ile maaşlarında iyileştirme beklemektedir. Bu düzenleme ile de personel giderimiz artış gösterecektir. Bugünkü şekliyle Nisan ayı genel personel giderimiz 34.032.388 TL olmakla birlikte, İller Bankasından gelen pay sadece 15.873.997,00 TL’dir.”

Belediyenin kasasında işçinin maaşını karşılayacak paranın bulunmadığını belirten Erdem, “Kimsenin şüphesi olmasın ki, acil olarak hayata geçireceğimiz önlem, tasarruf ve gelir kaydedici adımlarla bu zor süreçten çıkacağız. Kısa vadede emekleri ile ekmeklerini kazanan işçilerimizin mağduriyetini gidereceğiz. Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her zorluğu aşacağımızı biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi gece gündüz çalışarak, önce alacağımız tedbirler ile giderlerimizi ve borçlarımızı azaltacak sonra ise Mustafakemalpaşamızı daha yaşanır kılmak için yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile ele ele vererek hep birlikte gülümseyeceğiz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

haber-bandirma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu