Haber

Kursiyerlerin fikirleri masaya yatırıldı

ANTALYA (İGFA) – Antalya Muratpaşa’da bulunan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi (ASSİM), yenilikçi fikir ve projeleriyle topluma katkı sağlamayı ve kendi işini kurmayı hedefleyen kadınlara yönelik sosyal inovasyon ve girişimcilik eğitimlerine başladı. 80 kadının katılımıyla gerçekleşen eğitim 18-19 Ocak tarihlerinde gerçekleşti. Kursiyerler, yuvarlak masa kümelenme çalışmaları ile belirlenen konularda girişimcilik modellerine ilişkin fikirlerini tartıştı. Toplumsal sorunlara mevcut çözümlerden daha aktif, verimli, sürdürülebilir, adil ve yaratılan değerin bireylerden önce bir bütün olarak topluma kazandırıldığı yeni bir çözüm olarak öne çıkan sosyal inovasyon eğitiminde kadınlar yaratıcı fikirler geliştirmişlerdir.

Doç. ASSİM’de sosyal inovasyon dersleri veren Prof. Üvet, katılımcıların fikirlerini toplumsal faydaya dönüştürürken aynı zamanda ekonomik fayda elde edebilecekleri, gelir modelleri oluşturabilecekleri, fikirlerini sunarken yaşanacak ikna süreçlerinin tartışılabileceği bir eğitim ortamı oluşturduklarını belirtti. Doç. Dr. Eğitime katılan kadın katılımcılar için ise, “Katılım çok iyi. Çok iyi işler yaptılar. “Yuvarlak masa grup çalışmalarında fikirlerini tartıştılar” dedi.

Sosyal inovasyon eğitimine katılan Ekolojik Yaşam Derneği Lideri Meziyet Avcı, Muratpaşa Belediyesi’nin tüm kurslarını takip ettiğini belirtti. Eğitim programını öğrendikten sonra proje yazarlığı, girişimcilik, proje ve inovasyon konularında bilgilerini artırmak istediğini söyleyen Avcı, eğitim programıyla proje geliştirme konusunda eksiklerini giderdiğini belirtti.

Eğitime katılan bebek ve doğum fotoğrafçısı Burcu Tuzluoğlu, kamu yönetimi ve fotoğrafçılık alanlarında eğitim aldığını belirterek, “Bu eğitimi görünce çok ilgimi çekti çünkü her iki disiplini bir arada kullanabiliyorum ve güzel projelere imza atmayı düşünüyorum” dedi. Toplumda.” Antrenman programının dolu dolu olduğunu ve çok keyif aldığını söyleyen Tuzluoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bundan sonra Antalya’da güzel projelere imza atacağımıza eminim. Eğitimi son derece faydalı buldum. Bu tür eğitimlerin gerçekten arttırılması gerekiyor. Özellikle kadın girişimcilere harika bir örnek teşkil ediyor. Sonuçta etrafımızdakiler için faydalı rol modelleriyiz. Bu yüzden onu çok değerli buluyorum. “Eğitimleri kesinlikle destekliyorum”

sulusarayhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu